čarabaňa.cz - ofca v síti

Desktop UI: Let's do it clever

12. dubna 2012

When talking about User Interface, User Experience or Usability, the web or mobile applications are mostly discussed. However, we still need to do the graphic user interface design on the classic PC, too.

ČESKÁ VERZE

Below you can find some slides about the main principles of good desktop GUI design, originally intended for an internal company workshop. And in fact, there is no difference between designing a well-known software suite or a tiny configuration tool intended for a few people.

Shortly:

 1. Design your applications to make your users happy
 2. Define your user group
 3. Remember how the users work with the applications
 4. Design a good information architecture of your application
 5. Utilize correct design patterns during the GUI design
 6. Keep the Look & Feel consistent
 7. Don't forget about the accessibility (colors, screen resolution etc.)
 8. Before starting to code: sketch, design, prototype
 9. Write simple and readable code, no hacking
 10. Test, test, test
 11. A don't forget: There is always a room to improve!

/ Podobné články /

Herbalist: Bylinky pro Windows Phone

Miluju bylinky. Tedy léčivé rostliny, abych byl přesný. Hned zjara obrážím od traktorů rozbahněné lesní cesty, na kterých se žlutí první kvítky podbělu. Brzy nato je čas na plicníky a petrklíče z babiččiny zahrady. A na medem nasáklé pampelišky, od kterých je žluté úplně všecko. Za slunných letních dnů se toulám po mezích a sbírám do plátěné tašky mateřídoušku, jitrocel nebo lístky jahodníku. Na diviznu a heřmánek stačí zajít do předzahrádky. Poslední šípky lovím v trnitých křoviskách už za chladného podzimního větru. Kolem vánoc pak z toho všeho míchám čajové směsi - proti chřipce, bolení břicha či na dobrý spánek.

Web na zelené louce I.

Když jsem začal před více než rokem přemýšlet o novém webu, netušil jsem ještě, kolik různých technologií a nástrojů k tomu budu potřebovat. Samozřejmě, rozjet vlastní blog s WordPressem je otázka chvilky. To by ale bylo příliš jednoduché.

Trabi a Brouči

Říká se, že Berlín je živý a inspirativní. Po třech dnech ťapání v centru města je asi předčasné dělat nějaké závěry, nicméně jedna věc je zřejmá na první pohled: Berlín dodnes žije uplynulými lety rozdělení na východní a západní část – počínaje pestrobarevnou East Side Gallery a konče kýčovitými suvenýry Made in DDR.

POINTS Psychometry

Pro firmu POINTS Psychometry zabývající se komplexní psychologickou diagnostikou jsem vytvořil množství nejrůznějších elektronických i tištěných materiálů, zejména reportů, propagačních letáků a brožur. Pro další společnosti skupiny POINTS jsem pak navrhnul firemní a produktová loga.